Prasa

Zakończenie sezonu we Wrocławiu
źródło: www.dostihy.fitmin.cz
21.10.2018

„Polskou překážkovou sezónu ukončila Nagroda Zamknięcia Sezonu (5+, steeplechase, 4200 m, 20.000 zl), kde počtvrté dnes triumfoval svěřenec trenéra Swiateka. Byl jím zástupce stáje Vasury Kolesa a bývalý účastník našich rovinových a překážkových dostiků Rainbow Rakti (Rakti)” (czyt…)

Wielki powrót Sang Janga w wyścigach na Partynicach
źródło: www.wyborcza.pl
21.05.2017

Ten koń staje się żywą legendą Partynic. Julia Popkiewicz nakręciła film dokumentalny na kanwie jego historii pt.: "Tłumacz koni".
Pięć lat temu Sang Jang miał trafić do rzeźni, bo nie dawał się nikomu dosiąść. Jego trener, Robert Świątek, poprosił wtedy o pomoc Jerzego Sawkę, naonczas redaktora naczelnego wrocławskiej „Gazety Wyborczej”, dziś dyrektora wyścigów. Po trzech miesiącach pracy Sawki z Sang Jangiem koń spokojnie przyjął jeźdźca. A potem zaczął seryjnie wygrywać wyścigi (...)
Spektakularne zwycięstwo Inferny w Pardubicach
źródło: www.wyborcza.pl
23.05.2015

Pięcioletnia klacz Inferna w pięknym stylu wygrała w ostatnią sobotę wyścig w czeskich Pardubicach.
Inferna biegła w bardzo mocnej stawce czeskich koni. Odstawiła je o osiem długości. Wygrała bardzo pewnie. To trzeci jej tegoroczny start i trzecie zwycięstwo. W marcu w Krefeld (k. Dortmundu) pokonała niemieckie konie. Miesiąc temu we Wrocławiu zwyciężyła w mocnym wyścigu. Klacz trenuje Robert Świątek. Jej właścicielami są Joanna i Jarek Zalewscy z Konar pod Strzegomiem. Za miesiąc Inferna pojedzie do włoskiego Merano, by tam powalczyć o zwycięstwo. W gonitwie płotowej najwyższej kategorii (G-1) z pulą nagród wysokości 60 tys. euro. Wrocławscy trenerzy w ubiegłym roku zagrywali swoje konie do wyścigów na warszawskim Służewcu. Odnieśli kilka spektakularnych zwycięstw. W Warszawie błyszczy gwiazda Uczitelki Tanca, która wygrywa z wyścigu na wyścig. Ona także jest hodowli i własności Zalewskich (...)

 

Gwiazdy partynickiego toru
źródło: www.wroclaw.pl
22.04.2016
Gdyby wyścigowe konie miały swój własny celebrycki świat, to na pewno głośno mówiłoby się o Galeriusie, Habanie, Sang Jongu, Springu i Negro Czaczy startujące na wrocławskich Partynicach. To właśnie te wierzchowce stały się już teraz legendami w wyścigowym świecie. Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu wyścigowego warto poznać ich historie (...)

Wielki sukces konia trenowanego na Partynicach. Wygrał na niemieckim torze.
źródło:www.wyborcza.pl
20.03.2015
Klacz Inferna trenowana we Wrocławiu wygrała gonitwę przeszkodową na inaugurację sezonu na niemieckim torze w Krefeld.Do zwycięstwa poprowadził ją czeski dżokej Dusan Andres mający jako jedyny jeździec w historii wygrane zarówno w czeskich Derbach jak i Wielkiej Pardubickiej.
Trenerem klaczy jest Robert Świątek.
W gonitwie Inferna w dystansie galopowała na drugiej – trzeciej pozycji, w decydującej fazie wyścigu wyszła na prowadzenie i łatwo pokonała rywali. Drugi był belgijski stipler Coyaique, trzecie miejsce zajął Picks Milan, a czwarty przybiegł Mankind – drugi koń trenowany przez Roberta Świątka.
Hodowcami zwycięskiej Inferny jak i jej właścicielami są Joanna i Jarek Zalewscy.
Inferna jak i Mankind trenowane są na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Otwarcie sezonu wyścigowego na Partynicach – 24 kwietnia.
Świetny debiut Brego
źródło: www.slowospoerotwe.pl autor: Aleksandra Szumska data: 27-04-2015
Świetny debiut w dniu rozpoczęcia sezonu na Partynicach zanotował koń znanego aktora Bogusława Lindy. Brego w debiucie nie dał szans rywalom, prowadząc od startu do celownika. Główną gonitwę dnia o Nagrodę Otwarcia Sezonu wygrał czeski Sztorm.
Niepewna pogoda od początku dnia mogła nieco zakłócić rozpoczęcie sezonu i znacząco zmniejszyć frekwencję na Partynicach. Jednak nic z tych rzeczy. Pomimo że przed zawodami troszeczkę padało, a w ich trakcie przez kilkanaście minut mieliśmy ulewę, sympatycy wyścigów końskich i miłego spędzenia czasu nie zawiedli. Stawili się podobnie jak w ubiegłym roku w liczbie ponad 10 tysięcy osób i nie narzekali na emocje[…] więcej…
Sezon na Partynicach rozpoczęty.
źródło: www.przegladsportowy.pl autor: Michał Guz data: 26-04-2015
[…] Bardzo udanie wypadł pierwszy występ na wyścigowym torze ogiera Brego, którego właścicielem jest aktor Bogusław Linda. W płaskiej gonitwie dla 3-letnich debiutantów koń aktora, ku zaskoczeniu wszystkich, zachował się trochę jak pod hasłem „nie chce mi się z wami biegać”. Żadnego trzymania się w środku stawki – prowadził praktycznie od startu do celownika. – Wygrał w bardzo przekonującym stylu. Troszeczkę nie wiedział czego od niego chcą i w pewnym momencie jednak musiał dostać bacika, bo galopował swoim tempem, ale jestem zadowolony. Brego wziął na siebie od samego początku ten wyścig, co było dla mnie niespodzianką – komentuje jego trener Robert Świątek.